Jak przejąć kontrolę nad własnym życiem ?

Mam dla Ciebie prosty test, który pokaże Tobie jak działają programy, które kierują twoim zachowaniem, żebyś zrozumiał o co chodzi.
Jeśli jesteś gotowy to przełknij ślinę.
NIc specjalnego, prawda ?
A teraz nazbieraj trochę własnej śliny do kubka, a potem spróbuj ją wypić.

Co się wydarzyło ?
Nie jesteś wstanie wypić własnej śliny, którą codziennie przełykasz kilkaset razy, coś Ci na to nie pozwala ?. To coś to twój podświadomy umysł. Ta część umysłu, która kieruje Twoim życiem w 95%.
Umysł podświadomy jest jak superkomputer, który rejestruje wszystko co się wokół ciebie wydarza, jednocześnie steruje twoim ciałem. Jego głównym zadaniem jest działanie nakierowane na przetrwanie twojego ciała. Posiada wgrane programy, które realizują się automatycznie bez twojej świadomości.

Poznanie mechanizmów działania podświadomości i korzystanie z nich jest najważniejszym krokiem w świadomym rozwoju. Dla mnie jest to święty Grall. Jest to klucz do rozwoju. Każda zmiana, którą chcesz wprowadzić w swoim życiu musi być zmianą na poziomie podświadomości żeby była trwała. Tak jest skonstruowany twój system nerwowy.

Warto zadać sobie pytanie skąd te programy pochodzą i czy wszystkie działają na twoją korzyść ?

Jeżeli jest coś w twoim życiu co ci nie wychodzi, z czym cały czas się zmagasz i nie możesz skutecznie sobie poradzić, np. ciągły niedostatek pieniędzy, to znaczy że programy, które realizuje twój podświadomy umysł w zakresie finansów osobistych powinny zostać wymienione na lepsze.
Tak jest z każdą sferą twojego życia. To tak jak w komputerze. Oprogramowanie musi być aktualizowane.

Część programów jest zapisana w genach a część nabywamy wraz z wzrostem i rozwojem. Programowanie odbywa się cały czas i dzieje się to poza twoją świadomością.

Głównym zmysłem którym jesteś programowany jest słuch. Ponieważ umysł podświadomy jest bezkrytyczny i  nie ocenia, przyjmuje i rejestruje wszystko co usłyszy.
Co wpływa na siłę programowania ?

Programy aby został wdrukowany na stałe musi być powtarzany, im częściej jest powtarzany tym lepiej się utrwala.

Kolejnym czynnikiem jest stan emocjonalny w którym się aktualnie znajdujesz. Jeśli programowaniu towarzyszy duża energia w ciele tzn jesteś w stanie silnego pobudzenia emocjonalnego wtedy podświadomość łatwo utrwala dany skrypt.

Aby przejąć kontrolę trzeba świadomie wybierać informacje, które dopuszczasz do siebie i pozwalać na przyjęcie tylko tych, które cię wspierają.
Pierwszym krokiem niech będzie świadoma rezygnacja z telewizora, radia i gazet. Nie pozwól aby media przejęły kontrolę nad twoim umysłem.
Kolejnym, szukanie i czytanie książek, które traktują o problemach z którymi sobie nie radzisz.
Ostatnim krokiem jest użycie poznanej wiedzy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s