Co wprawia mnie w doskonałe samopoczucie codziennie. Rytuały, które stosuję.

Wybierz rytuały dla siebie, które powtarzane codziennie rano nastroją cię na cały dzień. To ty musisz wybrać jakich stanów emocjonalnych chcesz doświadczać w ciągu dnia. Masz wybór interpretacji zdarzeń na swoją korzyść. Myśl o wszystkim co się wydarza jako o czymś co dzieje się dla ciebie a nie przeciwko tobie. A rytuały będą wzmacniały twój mięsień szczęścia.

1. Rano wypijam surowego kakao z Ekwadoru z łyżką miodu. Rozpuszczam je w ciepłej wodzie i mieszam blenderem. Dzięki czemu powstaje na wierzchu aksamitna pianka. Do tego 4000 j vit D i kwasy omega.

2. Medytacja. Siadam zamykam oczy i obserwuję swój oddech, po kilku minutach zaczynam obserwować jak płyną moje myśli. Czasami wsłuchuję się w swoje wnętrze. 30 min codziennie.

3. Wybieganie 10 km plus ćwiczenia oddechowe.

4. Zielony shake; zmiksowany z garści roszponki, czarnych jagód, łyżeczki chlorelli, banana, łyżki oleju kokosowego, po pół łyżeczki każdej z przypraw: kurkumy, cynamonu, pieprzu, imbiru, garści suszonej żurawiny.

5. Słońce. Maksymalizuję ilość czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Dlatego wybrałem bieganie jako mój podstawowy sport. Unikam sportów które uprawia się na salach gimnastycznych i w siłowniach. Są bez sensu. Siedzisz 8-9 godzin w pracy w zamkniętym pomieszczeniu i jeszcze miałbyś ćwiczyć na siłowni, to dla mnie nonsens.

6. Jeżeli potrzebuję więcej energii to robię serię oddechów wg Wima Hoffa. Link do metody https://www.wimhofmethod.com

7. Buduję mięsień posiadania szczęścia w życiu. Zauważam szczęśliwe zbiegi okoliczności, przypominam i utrwalam sobie jakim jestem szczęściarzem.

Generalnie zasada jaką widzę jest taka że energia tkwi w oddechu. To oddech ma największe znaczenie w dostarczaniu energii do ciała.
W ciągu dnia często wykonuję głębokie wdechy z zatrzymaniem oddechu na szczycie wdechu. Potem maksymalny wydech żeby opróżnić płuca.

One thought on “Co wprawia mnie w doskonałe samopoczucie codziennie. Rytuały, które stosuję.

  1. Hej! Bardzo nas cieszy, że interesujesz się tematem. Jeżeli interesuje Cię #WimHofMethod zapraszamy do zapoznania się z naszym seminarium 🙂

    ​https://www.youtube.com/watch?v=1f4HNqcPYwQ

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s